Mis asi on laenu kalkulaator?

Laenu kalkulaator on tööriist, mis võimaldab teil arvutada laenukulusid ja makseid enne laenu taotlemist. Laenu kalkulaator arvutab automaatselt igakuise makse suuruse, intressimäära ja tagasimaksetähtaja ning näitab teile täpset summat, mida peate tagasi maksma. Laenukalkulaatorid on saadaval enamikul laenupakkujate veebisaitidel ning need on tasuta kasutamiseks.

Laenukalkulaatorit saate kasutada, et hinnata, millised laenutingimused sobivad teile kõige paremini, võrrelda erinevaid laenuandjaid ja leida parima pakkumise. Samuti võib laenukalkulaator aidata teil planeerida oma eelarvet ja tagada, et teie tagasimakseplaan on realistlik.

Laenukalkulaatorit on lihtne leida – enamik laenupakkujate veebisaite sisaldab neid tööriistu. Kui soovite võrrelda erinevaid laenupakkujaid, võite otsida ka kolmandate osapoolte veebisaite, mis pakuvad võrdlevat laenukalkulaatorit. Siin on mõned lingid, kus saate leida laenukalkulaatoreid:

  1. LHV: https://www.lhv.ee/et/laenukalkulaator
  2. Coop Pank: https://www.cooppank.ee/et/laenud/laenude-kalkulaatorid
  3. Swedbank: https://www.swedbank.ee/laenud/kalkulaatorid
  4. Laen.ee: https://laen.ee/laenukalkulaator

Enne laenukalkulaatori kasutamist peate olema valmis esitama teavet, näiteks laenusumma, intressimäär ja tagasimaksetähtaeg. Oluline on meeles pidada, et laenukalkulaator on vaid juhis, mitte lõplik laenupakkumine. Seetõttu peaksite enne laenu taotlemist alati täpsustama laenupakkujalt tingimused ja kulud.