Mis on kodulaenu intress? Mis on hetkel hea intress?

Kodulaenu intress on summa, mida laenuandja laenuvõtjalt nõuab laenatud summa kasutamise eest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv, sõltuvalt laenuandja ja laenusaaja kokkuleppest. Fikseeritud intressimäär tähendab, et intressimäär püsib kogu laenuperioodi vältel samana, samas kui muutuva intressimäära korral võib intressimäär muutuda vastavalt turutingimustele.

Hetkel hea kodulaenu intressimäär sõltub turutingimustest ja laenutingimustest, kuid Eesti turul on keskmine kodulaenu intressimäär hetkel umbes 2-3%. Tuleb aga meeles pidada, et laenuandjad hindavad laenuvõtjaid individuaalselt, lähtudes nende krediidivõimekusest, tagatistest ja muudest teguritest, seega võib intressimäär varieeruda erinevate laenuvõtjate jaoks.

Laenuintressi suurus sõltub paljudest faktoritest, sealhulgas laenusumma suurusest, tagatise olemasolust, laenu tagasimaksmise perioodist, laenaja maksevõimekusest ja krediidiskoorist ning turuolukorrast. Oluline on enne laenu võtmist võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida endale sobivaim ja taskukohasem laen.