Mis on laen eraisikult?

Laen eraisikult on rahaline laen, mida pakutakse eraisikute poolt eraisikutele. See on võimalus saada finantsabi, kui traditsioonilised laenupakkujad, nagu pangad, ei ole valmis laenu andma. Eraisikutelt laenamise puhul on laenusaajal võimalik saada laenu kiiremini ja paindlikumate tingimustega, kuid see võib kaasa tuua kõrgemad intressimäärad võrreldes traditsiooniliste laenudega.

Laenu eraisikult võib taotleda erinevatel eesmärkidel, nagu kodu remontimine, auto ostmine või isiklike kulutuste katmine. Laenusaajal on võimalik kokku leppida laenulepingus tagasimakse tingimused, nagu laenu summa, intressimäär, tagasimakseperiood ja tagatise nõue. Mõlemad pooled peavad olema laenulepinguga nõus enne laenu väljastamist.

Laenu eraisikult võib saada sõpradelt, pereliikmetelt või tuttavatelt. Kuid kuna laenamine eraisikutelt võib kaasa tuua isiklike suhete rikkumist, siis on mõistlik võtta laenu eraisikult, kellega on varasemalt head suhted ning kellelt on võimalik laenu saada sobivatel tingimustel.

Lisaks sõpradele ja pereliikmetele on olemas ka spetsiaalsed platvormid, mis pakuvad eraisikutele laenuvõimalusi. Sellised platvormid toimivad vahendajana eraisikute ja laenusaajate vahel ning tagavad, et laenusaaja saab laenu kindlate tingimuste alusel ning laenuandja saab õiglase tasu oma investeeringu eest. Näiteks sellised platvormid nagu Bondora, Estateguru ja Crowdestate pakuvad Eestis laenuvõimalusi eraisikutelt.

Enne eraisikult laenu võtmist on oluline hoolikalt kaaluda oma võimalusi ja leida sobiv laenuvõimalus vastavalt oma finantsolukorrale ja vajadustele. Samuti tuleks alati tutvuda laenulepingu tingimustega ja veenduda, et kõik tingimused on laenusaajale mõistlikud ja vastuvõetavad.